Dětská skupina

Dětská skupina je podporována z Evropského sociálního fondu, z Operačního programu Zaměstnanost.

Evropská unie - Evropský sociální fond - Operační program Zaměstnanost

Věk dětí?

Od 3 let do nástupu školní docházky

Otevírací doba?

Od března 7-15:00 (vyzvednutí do 15:30)

Kde?

Ve Zlíně v Prštném, ukázat na mapě . Hnedle za Albertem je domek se zahradou a v tom domku krásný byt a v tom bytě si můžou vaše děti hrát, učit se a poznávat sebe, kamarády a celý svět :-)

V čem to bude skvělé?

Skupina Kids and Smile je kolektiv pouze 8 dětí, které si mezi sebe budou dělit pozornost nejčastěji dvou pečujících osob. Děti mají k dispozici zcela nové a moderně vybavené bezpečné prostory s velkou zahradou.

V bezprostřední blízkosti dětské skupiny je městské hřiště, které budeme s dětmi využívat. Programu dětské skupiny je orientován k budování návyků zdravého životního stylu. Děti cvičí jógu, učí se hravě angličtinu, mají zdravé snídaně a svačinky, pijí Ovocňáka a starají se o ně kvalifikované pečující osoby, a to láskyplně a svědomitě. Ve skupině si děti kreslí, tvoří, zpívají, hrají na hudební nástroje, tančí a zkoumají a provádějí další věku přiměřené aktivity. Poznávají rytmus a tradice roku a taky moderní město Zlín. Navštěvují jeho okolí, jak přírodu, tak infrastrukturu města, hasiče, policii, domovy pro seniory, muzea, divadla, výstavy, akce pro děti.

Vedeme děti k rozvoji hudebního projevu, zpíváme, společně hrajeme na všemožné hudební nástroje. Od nástrojů s přirozeným laděním, jakou je třeba uklidňující třešňová kalimba, rytmických nástroj či foukacích harmonik s klávesami, až po bubínky či kuriózní nosní flétnu nebo flétnu zobcovou. Děti jsou v hudbě přirozené a i ty neposedné děti s vrtulkou na chvíli posedí a přidají ruku nebo hlásek ke společnému dílu.
Víme, že flétna, harmonika nebo zpívání=dýchání, a to podporujeme.

Chodí do lesa, protože tam se cítí nejlépe, tráví čas na zahradě nebo jezdí na výlety. Někdy si hrají samy, svobodně podle jejich vlastní fantazie, jindy se jim o zábavu staráme my, ale volnou činnost dětí respektujeme. Pohádky a písničky dětem hrají z moderního repráku nebo z retro gramofonu. S mnohaletými zkušenostmi jak z teorie, tak z praxe, jsme se rozhodly, že chceme péči o děti ve Zlíně přidat něco nového, a přitom tradičního a přirozeného s ohledem a respektem k dětské osobnosti, jejich individuálním potřebám a taky se srdíčkem na dlani.

Naše stravování

Děti u nás dostávají smíšenou pestrou stravu. Začínáme na známých chutích, barvách, tvarech i vůních a postupně tuto paletu rozšiřujeme. Dopolední stravu pro děti tvoříme z Ovocňáka, pohanky, ovesných vloček, jogurtů, ovoce, zeleniny, pečiva, mléčných výrobků a dalších potravin, a to s ohledem na dětské chutě a také na skladbu oběda a svačiny odpolední. Tyto jsou tvořeny v souladu s celorepublikovým projektem Skutečně zdravá škola, a tedy z primárních a sezónních surovin nakupovaných od lokálních řezníků, farmářů a dodavatelů.

Chléb, který děti jí, pochází z pekářství Štřelná a je kváskový (a moc dobrý).

Přejeme si, aby děti jídlo bavilo, aby ho přirozeně poznávaly a chápaly, že dobře jíme, abychom dobře žili. Preferujeme střední cestu, dětem dáváme vybrat a do jídla je nenutíme. Pobízíme je a když to situace dovolí, jíme společně.

Ze zdravotních důvodů můžeme dětem zajistit stravu bezlepkovou.

Vašim dětem zajistíme

  • podnětné prostředí s laskavým a respektujícím přístupem
  • kvalifikované a zkušené pečující
  • program pro vytvoření a upevňování zdravých životních návyků
  • malý kolektiv dětské skupiny s jógou, angličtinou a velkou zahradou
  • zdravou a pestrou stravu